برنامه ویژه نوروز 1401 پیمایش روستای شیوند و بازدید از آبشارهای منطقه شیوند

برنامه ویژه نوروز 1401 پیمایش روستای شیوند و بازدید از آبشارهای منطقه شیوند post thumbnail image

اسم ایذه را حتما شنیده‌اید‌؛ ایذه از توابع خوزستان است و در جنوب غربی کشورمان قرار دارد. این شهر باستانی به خاطر طبیعت زیبا و آثار تاریخی مختلف، در برخی فصول، گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. اغلب ساکنان این شهر را بختیاری‌هایی تشکیل می‌دهند که به کشاورزی و دامداری مشغولند. موقعیت جغرافیایی ایذه آن را به جایی منحصر به فرد برای کشاورزی تبدیل کرده است: جایی میان کوه‌های زاگرس و رود کارون. برای دیدن اغلب جاذبه‌های ایذه باید به اطراف این شهر بروید.

طبیعت جنوب کشورمان زیبایی منحصر به فردی دارد؛ طبیعتی که اگر در فصل بهار و زمستان آن را ببینید، فراموش نمی‌کنید. برخی می‌گویند به چشم ما هیچ طبیعتی زیبایی طبیعت جنوب را ندارد. چشم‌انداز کارون در میان کوه‌های زاگرس، مناظر سرسبز، شقایق‌های قرمز، تنفس هوای معتدل، تجربه قایق‌رانی و کمپینگ همه و همه دلایل کافی برای سفر به این منطقه است.

آبشار شیوند

در 30 کیلومتری ایذه، روستایی است که به خاطر موقعیت ویژه‌اش منحصر به فرد شده است. روستایی میان کوه‌های زاگرس و سد کارون که وجود جنگل‌های بلوط، رودخانه‌ها، آبشارها و صخره‌ها آن را به جایی بکر تبدیل کرده است. برای رسیدن به آبشار باید از مسیری رویایی عبور کنیم؛ مسیری که رودخانه پرآبی از آن می‌گذرد و مناظر سرسبز آن چشم‌نواز است. بعد از گذر از این مسیر، به کوه منگشت می‌رسیم، همان کوهی که آبشار شیوند از آن سرچشمه می‌گیرد. این آبشار یکی از جلوه‌های بی‌نظیر طبیعت خوزستان است. جلوی آبشار که بایستید، عظمت آن شما را به وجد می‌آورد. دور تا دور آبشار درختان بلوط، گیاهان دارویی پونه، کتیرا و غیره دیده می‌شود. عطر این گیاهان در هوا و نجوای آبشار در گوش‌تان می‌پیچد. چشمان‌تان را ببندید و محسور این همه زیبایی شوید. اگر اوایل بهار را برای دیدن آبشار انتخاب کنید، آن ‌را در اوج زیبایی‌اش خواهید دید.

همنوردان باشگاه اوج در تعطیلات نوروز از تاریخ 3 فروردین ماه 1401 عازم این منطقه شدند .

سرپرست این برنامه سرکارخانم رضایی بودند.

و تعداد نفرات شرکت کننده در این برنامه 46 نفر بودند

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Post