معرفی کتاب ورای ممکن اثر نیرمال پورجا

معرفی کتاب ورای ممکن اثر نیرمال پورجا post thumbnail image

حالا دیگر اغراق نیست اگر نیرمال پورجا را یک ابرانسان بدانیم. او در کودکی از شدت فقر، پابرهنه به این سو و آن‌سو می‌رفت، اما اسوه‌ی خواستن و رسیدن و اسطوره‌ی کوهنوردی جهان شد. او در سال 2019 پروژه ی ممکن 7/14 را پایه گذاشت و موفغق شد در کمتر از هفت ماه ( یا در واقع ۶ ماه و ۶ روز) چهارده قله‌ی هشت هزار متری را فتح کند. کاری که پیش از او غیر ممکن می نمود. برای درک بهتر عظمت این کار باید بدانیم که رکورد پیشین آن هشت سال بود.! نیرمال شرایط دشوار بسیاری را تجربه کرده و از همه‌ی آنها سربلند بیرون آمده است. برای اون فقط رسیدن به هدف مهم نیست و گاهی حتی جان خود را به خطر می اندازد تا به کوه‌نورد در راه مانده ای کمک برساند. کاری که نیرمال انجام داده نشان دهنده‌ی قدرت اراده‌ی انسان است که محال را ممکن می‌سازد. او در کتاب ورای ممکن تجربیات گران‌بهایش را با ما به اشتراک می گذارد و نشان می دهد چگونه قدرت رهبری، شوق آموختن و صداقت و همکاری به فتح قله ها منجر می‌شود.

ورای ممکن کتابی است برای اندیشیدن، ساختن خویشتن، انتخاب راه های درست و تلاش برای رسیدن.

فارغ از اینکه عاشق کوهستان باشید یا نه، از سرسختی و شجاعت نیرمال پورجا شگفت زده خواهید شد و تحت تاثیر دستاوردهای او قرار خواهید گرفت.

شاید براتون سوال باشه که نویسنده این کتاب چه کار عجیب و خارق العاده ای انجام داده؟

جواب حیرت انگیز هست.اون تونسته 14 قله بالای 8000 متری رو که در دنیا وجود داره فقط طی 6 ماه و 6 روز صعود کنه.

شاید حیرت انگیز تر بشه اگر بدونید رکورد پیشین 8 سال بوده است.

پس شاید اغراق نباشه که نیرمال پورجا رو یک “ابرانسان” بدانیم.

او در کودکی از شدت فقر، پابرهنه به این سو و آن سو میرفت، اما اسوه ی خواستن و رسیدن و اسطوره ی کوهنوردی جهان شد.شرپا بود و به هنگ گورخاهای ارتش بریتانیا پیوست.
در سال 2019 پروژه ممکن 14/7 را پایه گذاست و موفق شد در کمتر از 7 ماه این کار را انجام دهد.

او در ورای ممکن تجربیات گران بهایش را با ما به اشتراک میگذارد و نشان میدهد چگونه قدرت رهبری، شوق آموختن، صداقت و همکاری به فتح قله ها منجر میشود.

ورای ممکن کتابی است برای اندیشیدن، ساختن خویشتن، انخاب راه های درست و تلاش برای رسیدن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Post

معرفی کتاب از حس برف تا خطر بهمن به قلم عبداله اشتریمعرفی کتاب از حس برف تا خطر بهمن به قلم عبداله اشتری

اطلاعات کتاب فصل 1-نشانه های وضعیت مخاطره آمیز بهمن فصل 2-نگاهی به برخی مخاطرات فصل 3-آشنایی با واژه ها فصل 4-هواشناسی کوهستان فصل 5-برف فصل 6-بهمن فصل 7-نگاهی تحلیلی به