صعود تیم کوهنوردی بانوان باشگاه اوج اراک به قله تسیخه به ارتفاع 3320 متر

صعود تیم کوهنوردی بانوان باشگاه اوج اراک به قله تسیخه به ارتفاع 3320 متر post thumbnail image

کوه تسیخه بین فریدون‌شهر و چغیورت قرار دارد. این کوه که نسبتاً مرتفع است به علت صعب‌العبور بودن اکثر قسمت‌ها همانند قلعه‌ای طبیعی و محکم می‌باشد. در بالای کوه، دشتی وسیع، سرسبز و زیبا با دو چشمهٔ آب شیرین همیشگی وجود دارد. در نقاطی از کوه که به صورت طبیعی دارای دیواره‌های سخت و صعب العبور نمی‌باشد، دیواره‌های سنگی بنا شده که ارتفاع آن‌ها در بعضی جاها به بیش از ۲ متر می‌رسد. پهنای این دیوارها نیز بعضی جاها به ۳ متر می‌رسد. طول این دیوارها در سرتاسر کوه در حدود ۶۰۰ متر است. این دیواره‌های عظیم سنگی بیشتر در قسمت شمال و غرب این کوه بنا شده‌اند. در قسمت شمال نیز راهی سنگفرش و مارپیچ به طول تقریبی نیم کیلومتر از پای کوه تا قله ایجاد شده‌است.

تیم کوهنوردی بانوان باشگاه اوج اولین صعود اختصاصی خوددر سال 1400 را برگزار نمودند

این تیم اولین صعود موفقیت آمیز خود در سال 1400 را که فقط مختص بانوان باشگاه بود برگزار نمود و کلیه نفرات شرکت کننده موفق به صعود به قله تسیخه به ارتفاع 3320 متر شدند.

این تیم متشکل از 25 نفر از بانوان باشگاه کوهنوردی اوج بود که در تاریخ 31 اردیبهشت ماه سال 1400 جهت صعود قله تسیخه راس ساعت 3 بامداد با یک دستگاه اتوبوس عازم منطقه فریدون شهر اصفهان شدند .

این تیم راس ساعت 9 صبح کار صعود خود را به این قله آغاز نموده و توانستند راس ساعت 11/30قله را فتح نمایند.

سرپرستی و مربیگری این تیم بر عهده سرکارخانم فرشته طاعتی بود و سرقدمی این برنامه نیز برعهده سرکارخانم افسانه رضایی بود.

بعد از صعود به قله تیم مسیر برگشت را سپری نموده و سپس جهت بازدید از آبشار پونه زار به محل این آبشار عازم شدند و از این ابشار زیبا بازدید به عمل آوردند

عکس های این صعود را تقدیم نگاه زیبایتان مینماییم

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Post

صعود به قله غازکصعود به قله غازک

مشخصات قله غازک: ارتفاع:۳۲۰۰متر عرض جغرافیایی:۳۴.۰۸۱۱۵درجه شمالی طول جغرافیایی: ۴۹۱۸۶۲۱.۰ درجه شرقی مسیرهای صعود قله :جبهه شمالی ،مبداء روستای لنگرود                                جبهه جنوبی: مبداء روستای قوش تپه قله غازک مرتفع ترین